top of page

pote.

Pracownia POTE Architekci powstała w 2015 roku, na siedzibę wybierając gdańską Wyspę Spichrzów – miejsce o bogatej historii, charakterystyczne i wyjątkowe. Zależy nam, by te dwie ostatnie cechy opisywały również wszystkie nasze projekty. Dlatego poszukujemy indywidualnej idei oraz charakteru we wszystkim, co bierzemy na nasz twórczy warsztat.

 

Każde zlecenie projektowe to nowy kontekst, w którym szukamy myśli przewodniej, będącej filarem pomysłu. Zestawiamy ze sobą struktury, powierzchnie, kolory i materiały, aż uzyskamy świeży, spójny i ponadczasowy koncept. Wydobywamy z niego główny element, nośnik, na bazie którego budujemy całość – od wizerunku bryły aż po detale wnętrza. Indywidualnie opracowany, minimalistyczny detal to najgłębsza istota naszych projektów, przenikająca wszystko – od szczegółów elewacji budynku po najmniejsze elementy mebla. Oprócz emocji każdy koncept ma zaspokajać potrzebę harmonii, dlatego zasady dobrych proporcji, wagi i przeciwwagi towarzyszą nam na wszystkich etapach projektowania. Używamy naturalnych materiałów, które najlepiej oddają ponadczasową estetykę.  

 

Zawsze zmierzamy do tego, by nasze kreacje odzwierciedlały potrzeby Klienta, poszukującego indywidualnego i przemyślanego podejścia. Dlatego nasze twórcze poszukiwania obejmują wiele zakresów i płaszczyzn szeroko pojętej sztuki projektowej – od urbanistyki, architektury, przez wnętrza i meble, aż po grafikę. W skład zespołu POTE  wchodzą kreatywni, poszukujący wyzwań ludzie z niemałym już doświadczeniem z zakresu architektury mieszkaniowej, użyteczności publicznej, przemysłowej, wnętrz czy branży retail i hotelarskiej oraz wizualizacji 3D.

 

Każde zadanie jest wyzwaniem, którego ostatecznym celem jest znalezienie idealnej równowagi kompozycyjnej i funkcjonalnej. To fundament, na którym budujemy każdy projekt.

bottom of page